Haber

Erdoğan-Biden görüşmesinin kamera arkası! Liderler F-16 ve İsveç’in NATO üyeliğini görüştü

ABD Lideri Joe Biden , seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Telefon görüşmesinin detayları merak konusu oldu.

“F-16 SAYISINI İLERLETMEK İSTİYORUM”

Gazeteci Hande Fırat, görüşmenin detaylarını CNN Türk ekranlarında paylaştı. Fırat, Joe Biden’ın F-16 sorununu ilerletmek istediğini ancak ABD Kongresi’nin İsveç’in NATO üyeliğinin kural olduğunu söylediğini belirtti. “Biden-Erdoğan görüşmesi Ankara’daki heyeti bile şaşırttı. Biden, ‘Batı’nın size müdahalesinin adil olmadığını düşünüyorum’ dedi. Biden böyle deyince Türk heyeti birbirine baktı, ardından Biden, “Ben F-16 konusunu ilerletmek istiyorum ama Kongre’de İsveç şartı var. Türk heyeti bu konuda hiçbir şey yapmadı.”

PUTİN VE ZELENSKİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumartesi günü yapılacak törene çok sayıda yabancı devlet başkanı katılımla ilgili bilgi verdi. Putin, Türkiye’ye farklı ve özel bir ziyaret gerçekleştirecek. Putin’in ardından Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de Türkiye’ye gelecek. Putin ve Zelenski’nin görüşmesi Birbirini takip eden bu ziyarette savaşın gidişatı ve tahıl koridoru görüşülecek.”

haber-kozluk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu