Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu Uluslararası Anlaşmaların Onaylanmasını Kabul Etti

TBMM Genel Kurulu’nda uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin 5 yasa teklifi kabul edildi.

Genel Kurul tarafından kabul edilen yasa teklifleri şöyle:

Türkiye ile Senegal Cumhuriyeti Arasında Gelire İlişkin Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığını Önleme Anlaşmasının Onaylanması ve Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına İlişkin Notlarla Katma Protokolün Onaylanmasına İlişkin Teklif.

Türkiye ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önlemek, Vergi Kaçakçılığını ve Vergi Kaçakçılığını Önlemek İçin Anlaşmanın Onaylanmasına İlişkin Teklif.

Türkiye ile Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığını ve Vergiden Kaçınmayı Önlemeye Yönelik Anlaşma ve Ek Protokolün Onaylanmasına İlişkin Teklif.

Türkiye ile Kamboçya Krallığı Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığını Önleme Anlaşmasının Notlarla Onaylanmasına İlişkin Teklif.

Türkiye Cumhuriyeti ile Kırgız Cumhuriyeti Arasında 14 Ekim 1994 Tarihinde İmzalanan Hava Hizmetleri Anlaşmasında Değişiklik Yapılmasına Dair Protokolün Notlarla Onaylanmasına İlişkin Teklif.

Tasarı tekliflerinin kabul edilmesinin ardından TBMM Başkan Vekili Celal Adan, 30 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de oturumu kapatmak üzere oturumu kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu