Ekonomi

Keystone Investors varlıkları arttı, yeni abonelikleri durdurdu

Asya odaklı bir hedge fonu olan Keystone Investors, yönetimindeki varlıkların (AUM) 2 milyar doları aşmasıyla önemli bir varlık büyümesi yaşadı. Bu dönüm noktası, fonun Nisan 2022’deki başlangıcından bu yana varlıklarda %160’lık önemli bir artışı takip ediyor.

Bu yılki son fon toplama turunu kısa süre önce tamamlayan Singapur merkezli hisse senedi fonu, Nisan ayından itibaren yeni yatırımcı katılımlarını askıya almayı planlıyor. Katılımları durdurma kararı, fon yönetiminin mevcut büyüklüğünden memnun olması nedeniyle alındı.

Keystone’un hızlı varlık birikimi, 2023’te 15,6 milyar dolarlık net çıkışın yaşandığı Asya hedge fon piyasasında gözlemlenen daha geniş eğilimle tezat oluşturuyor. Çin’e odaklanan deneyimli bir yatırımcı olan Liu Xuan liderliğindeki Keystone’un başarısı, zorlu fon toplama ortamına rağmen, bazı fon yöneticilerinin hala önemli miktarda küresel yatırım çektiğini gösteriyor.

Keystone’un stratejisi, korelasyonları en aza indirmek için çok sayıda şirkette hem uzun hem de kısa pozisyonlar içeren düşük net yaklaşımını benimseyerek diğer Çin odaklı hedge fonlardan ayrılıyor. Bu strateji, fonun güçlü performansına katkıda bulunmuştur ve bu performans, düzenleyici dosyalarda belirtildiği gibi, kısmen ABD teknoloji şirketi NVIDIA (NASDAQ: NASDAQ:NVDA) ve Çinli e-ticaret devi Pinduoduo’ya (NASDAQ: PDD) yaptığı yatırımlara bağlanmıştır.

Performans açısından, Keystone’un amiral gemisi fonu 2023’te %20,5 getiri sağladı ve 2022’de %2,8’lik bir kazanç elde etti. Bu performans, HFR tarafından bildirildiği üzere, Japonya’dakiler de dahil olmak üzere Asya hedge fonları için ortalama% 5,8’lik getiriyi önemli ölçüde geride bıraktı.

Keystone’un varlıklarının büyümesi ve ardından yeni abonelikleri askıya alma kararı, potansiyel olarak ABD faiz oranlarındaki düşüş beklentisiyle küresel yatırımcılar arasında Asya pazarına yönelik seçici ancak artan bir ilgiyi yansıtıyor.

Keystone 750 milyon dolarlık bir başlangıç sermayesiyle faaliyetlerine başladı ve kısa sürede bölgedeki en hızlı büyüyen hedge fon girişimlerinden biri haline geldi. Firma, aboneliklerin askıya alınmasıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu