Ekonomi

İngiltere Merkez Bankası stres testinin ikinci ayağını başlatıyor

İngiltere Merkez Bankası (BoE), banka ve banka dışı finansal kuruluşların riskli varlık fiyatları ve faiz oranlarını içeren şoklarla kolektif olarak nasıl başa çıktıklarını incelemek için sistem çapındaki stres testinin ikinci ayağını başlatacağını duyurdu.

BoE’den yapılan açıklamada, banka ve banka dışı finansal kuruluşların gerilim altındaki davranışlarını ve bu davranışları neyin tetiklediğini daha iyi anlamak amacıyla sistem genelinde gerilim testinin ilk ayağının Haziran ayında başlatıldığı hatırlatılarak, bu davranışların ve piyasa dinamiklerinin piyasalardaki şokları nasıl artırabileceğini araştırmak.

Açıklamada, gerginlik testinin ikinci aşamasının katılımcılara teorik bir şok senaryosu sunularak hayata geçirileceği belirtilirken, senaryo aşamasının ikinci aşamasının 2024 yılına kadar gerçekleştirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada, katılımcıların 10 gün boyunca faiz oranları ve riskli varlık fiyatları dahil şoklarla nasıl başa çıktıklarını incelemek üzere teorik senaryolara Ocak 2024’e kadar cevap verecekleri belirtilirken, stres testinin nihai raporunun 2024 Ocak ayında yayınlanmasının hedeflendiği belirtildi. 2024 sonu.

Açıklamada, teste 50’den fazla banka ve banka dışı finans kuruluşunun katılacağı ve BoE’nin piyasa oyuncularının büyük likidite talepleriyle nasıl başa çıktığını görmek istediği belirtildi.

haberkemalpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu