Haber

İmamoğlu mitingde… İSKİ boruyu patlattı! Alibey Barajı’na akan kanalizasyon

İstanbul Sultangazi’ye bağlı Cebeci Köyü’nün altyapı çalışmaları sırasında İSKİ ekipleri kanalizasyon borularını patlattı. Onarılamayan borudan akan kanalizasyon suları, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılayan Alibey Barajı’na akmaya başladı.

Günlerdir tamir edilmeyen boru nedeniyle kanalizasyon suları barajın rengini siyaha çevirdi.

“TAHLİYE BORUSU KIRILDI”

24 yıldır bölgede yaşadığını belirten Ercan B., barajla ilgili her olumsuz durum yaşandığında ekiplere haber verdiğini söyledi. Geçen hafta havaların ısınmasıyla birlikte ağır bir kokunun çöktüğünü kaydeden Ercan B., bunun nedenini araştırdığında kanalizasyon tahliye borusunun kırıldığını öğrendiğini kaydetti. Ercan B, “Yağmurlarla birlikte kanalizasyon suları baraja karıştı. Bu durumu İSKİ çalışanlarına bildirdim, buraya ekip geldi ve barajdan numune aldı.” Kırılan kanalizasyon borularının tamir edilmediğini öne süren Ercan B., “Bu sular baraja akıyor, milleti ilgilendiriyor. Bu aralar havalar soğuk ve rüzgarlı olduğu için koku dağılıyor ama ısınmayla birlikte havalar karışıyor.” Hava, bu kötü koku bir süre Haliç’in kokusu gibi olacak. Suyun rengi zaten bu durumu gösteriyor” dedi.

Ercan B., suyun renginin değiştiğini ve koku oluştuğunu söyledi.

İMAMOĞLU BİR HAFTADIR SEÇİM MİLLETLERİNDE

İstanbul’a su sağlayan barajda bu görüntüler yaşanırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şehir dışındaki seçim mitinglerinde sahne alıyor.

İmamoğlu, geçtiğimiz haftalarda; Partisinin Sinop, Trabzon, Burdur ve Isparta mitinglerine katıldı.

KAYNAK: AKŞAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu