Ekonomi

Başkent EDAŞ, Bartın’daki dev altyapı yatırımını tamamladı

Başkent EDAŞ, 2022 çalışmaları kapsamında Bartın’a kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik sağlamayı hedefleyen 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni tamamladı.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ), Bartın’ın artan elektrik ihtiyacını kesintisiz karşılamak amacıyla 2022 yılı çalışmaları kapsamında 2022 yılı Temmuz ayında başladığı 13 milyon TL bütçeli dev altyapı yatırımını tamamladı. ve kaliteli bir şekilde.

Başşehir EDAŞ, Bartın Belediyesi ile iş birliği ve uyum içinde yürüttüğü “Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi” ile mevcut havai şebeke direklerini kaldırarak 23 kilometre yer altı kablosuyla hududa enerji kazandırdı. 142 adet son teknoloji LED aydınlatma direği ile sokak aydınlatması sağladı.

Başkent EDAŞ montajını yaptığı 93 adet saha dağıtım kutusuna ek olarak eski şebekesindeki trafo binalarını da 5 yeni trafo ile yenileyerek bölgenin enerji arz güvenliğini artırdı. Şehrin gelecekteki yapılaşmasını dikkate alarak 30 yılı aşkın süredir hizmet veren 6,3 kV gerilim seviyesi şebekesinin gerilim standardizasyonunu 31,5 kV’a yükseltti.

Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet veren Başşehir EDAŞ, başkenttedaş, Başşehir 186 Taşınabilir Uygulaması ve 186 Müşteri Hattı üzerinden tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye devam ediyor.

Başkent EDAŞ’ın Bartın’daki bakım ve yatırım çalışmaları hız kesmeden devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu