Yaşam

Arabada Apple Vision Pro Takan Tesla Kullanıcılarına İlişkin Açıklama: Trafik Cezası Uygulanacak mı?

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro, 2 Şubat’ta piyasaya sürüldü. Tüketiciler, cihazları ABD’deki mağazalardan satın alıp kullanmaya başladı. Fakat bu durum yeni sosyal medya trendi Onu da yanında getirmişti. Özellikle otonom sürüş desteğine sahip Tesla sahipleri Apple Vision Pro’yu kullanabilirler. hareket halinde Kullanmaya başladılar. Sosyal medya bu tür videolarla dolu.

Elbette bu eğilim bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok kişi bu tür davranışların trafik güvenliğini tehlikeye atıyor savundu. Ancak insanlar etkileşim sağlamak adına video çekmeye devam etti. Durum böyle olunca ABD’li yetkililer uyarı geldi.

Karma gerçeklik gözlüğü takarak trafiğe girmenin cezası olacak mı?

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi geçtiğimiz gün konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamada, karma gerçeklik gözlükleriyle araç kullanmak trafik güvenliğini tehlikeye atacak bahsedildi. Ancak herhangi bir ceza uygulanıp uygulanmayacağı konusunda net bir şey yok. söylenmedi . Apple’ın yeni teknolojisi yeni kuralların getirilmesine neden olacak gibi görünüyor.

Vision Pro’yu kullanarak sürüş sırasındaki bir resim:

Yukarıdaki görselin sonuna doğru polis araçlarının olduğunu ve aracın park halinde olduğunu göreceksiniz. Bu sizi yanıltmasın. Söz konusu sürücüye karşı her türlü cezai işlem. uygulanmadı . Videoyu paylaşan kişi, polisin başka bir olaya müdahale ettiğini, bunu görüp durduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu